Elu beebiga muudab paratamatult sinu elurütmi ning prioriteete ümber seades jääb tihti nii mõnigi eelnev hobi natuke tahaplaanile. Minu jaoks on üks suurimaid väljakutseid pärast lapse sündi olnud see, kuidas leida kõige muu kõrvalt aega, et käia regulaarselt trennis ning proovida hoida värskena ka vaimu (lugeda raamatuid, olla piisavalt värskes õhus jne).
Sest kuigi dad bod ehk kerge õllekõht on vist kohati taas moodi minemas, proovin ise sellest trendist veel mõned aastad hoiduda. Nagu öeldakse – terves kehas, terve vaim – ning ma usun tõsiselt, et see, kes suudab oma peas ja kehas asjad korras hoida, on lõppude lõpuks ka oluliselt parem ja õnnelikum lapsevanem enda võsukesele.
Pealtnäha ei tundu selle balansi saavutamisel ju midagi väga keerulist – kui tööpäev lõpeb tavaliselt kella 17 paiku, siis võiks enne uinumist jääda siia vahele veel 6 magusat tundi, kus võid teha, mida iganes hing ihaldab. Jah, ma võin ju minna otse töölt jõusaali/õue jooksma, käia seejärel pesus, teha tassike teed ning lugeda tunnikese küünlavalgel mõnda nendest kümnetest raamatutest, mis enne jõulude tulekut poelettidele jõudnud on. Siis on märkamatult kell 20.30, sööks veel midagi kerget, vaataks pisut telekat ja uinuks – lihtne eks?!
Aga EI, mu sõbrad. Tähelepanelikumad võisid juba märgata, et eelnevast loetelust puudusid sellised märksõnad nagu laps ja naine. Kuigi minu kallis elukaaslane on väga mõistev ja lubab mul soovi korral vabalt ka omi asju ajada, siis usun, et pikas plaanis ei mõjuks see peremudelile väga hästi, kui end trennis ja tööl ära väsitanud paps regulaarselt 4-5 korda nädalas kell 20.00 uksest sisse astub, naisele musi annab, lapsele korra tuti-pluti teeb ning siis ise surmväsinult voodisse pikali viskab. Samal ajal lootes, et ehk naine teie väikese tütrekese ka kuidagi unemaale kussutada suudab.
Et sellisel elurütmil ma väga pikka perspektiivi ei näe, mõtlesin välja lahenduse, mis võiks hästi sobida nii mulle, naisele kui Beebile. Midagi geniaalset ega maailmamuutvat selles plaanis ei ole, aga nagu öeldakse, siis tihti peitubki lihtsuses võlu. Nii et mehed (ja ka naised), kes sama mure käes on vaevelnud, siis trummipõrin….lahendus keha ja vaimu värskena hoidmiseks on Beebiga jalutamas käimine! Jah, nii lihtne see ongi!

Nimelt olen viimasel ajal proovinud tööpäeva õhtuti ja nädalavahetuseti võtta vähemalt tunni-kaks, et naisele Beebiga müttamisest pisut puhkust anda ja titaga üks väikene tiir õues teha. Suures plaanis on selline plaan meie peres toiminud kenasti – kuna kella 18 paiku on Beebi niikuinii natuke väsinud, kulubki talle sel ajal ära üks väikene jalutuskäik, kus ta tunnikeseks silma kinni saab lasta ning seeläbi ka õhtul rõõmsam laps on. Mina saan aga samal ajal veeta aega oma väikese tütrekesega, teha täis oma vajalikud 10 000 päevast sammu ning kuna mõne aja möödudes muutus vaikuses kõndimine või SkyPlus’i hittide kuulamine pisut üksluiseks, olen enda jaoks avastanud erinevad podcastid, mis Beebi uinumise ajal kenasti aega mööda saata aitavad.
Seega omab lihtne jalutuskäik mitmeid suuri plusse meie kõigi kolme jaoks:
✅Naine, kes peab muidu suurema osa päevast Beebiga müttama, saab sel ajal olla pisut omaette ning mõtted mujale viia
✅Mina saan veeta aega tütrega, teha samal ajal kerget trenni ning värskendada vaimu läbi õues viibimise ja erinevate podcastide kuulamise
✅Beebi saab viibida värskes õhus, piiluda vankrist natuke oma kärujuhti ehk issit ning teha vajadusel üks väike uni
Ja kuna siinkirjutajal hakkab homsest nädalane puhkus, mõtlesin selle “elustiili” juurutamise jaoks endale välja ka väikese challenge’i. Nimelt proovin ma järgneva 7 päeva jooksul:
- Teha iga päev vähemalt 10 000 sammu ehk kokku 70 000 sammu nädalas
- Kuulata iga päev õues olles vähemalt tund aega mõnda huvitavat podcasti (soovitused oodatud!)
- Lugeda läbi vähemalt üks raamat

Meie tegemistel saad igapäevaselt silma peal hoida ka Instagramis ja Facebookis.
Pingback-viide: Nädalavahetuse soovitused / vol 2 – Kärdi blogi